dziewczyna w stroju kąpielowym tankini w basenie na zewnątrz

Tankini i monikini – stroje plażowe dla każdego

Bikini – słowo znane nie tylko dla kobiet. Jest najbardziej popularną wersją stroju kąpielowego w dzisiejszych czasach, chociaż znane są jego początki występowania na rynku w drugiej połowie lat 40. Poza nim i jednoczęściowym strojem kąpielowym obecnie hitem lata 2018 stanowi tankini i monokini.

Tankini i monokini to wersje strojów kąpielowych, które skutecznie urozmaicają stylizację na lato.
Tankini

dziewczyna siedząca w tankini nad basenemTankini, czyli strój dwuczęściowy głównie złożony z topu (bluzki bezrękaw) z szybkoschnącego materiału oraz fig. Prosty strój, wyjątkowo łatwy do skompletowania z własnych ubrań wyciągniętych z szafy. Świetna opcja dla osób z większą ilością ciałka, w ciąży oraz tych co niezależnie jaką mają figurę to chcą być na czasie z modą. Top w tankini jest zwykle bez rękawem, cropp topem, bądź bluzką na ramiączkach. Idealnym wyborem dla osób o większej tuszy, tak samo jak i dla osób w ciąży, będzie tankini.

Plus size: świetnym wyborem będzie top z krótkim rękawem lub z półrękawem, który zakryje większe ramiona. Top powinien być gładki, bez dodatkowych marszczeń, falban i innych dodatków by optycznie nie powiększyć brzucha. Bardzo dobrym wyborem jest wybranie topu kolorowego, np. przedstawiającego pejzaż lub we wzór, szczególnie większy wzór. Dobrą opcją może być wybór top wiązanego na szyi. Świetną opcja jest na pewno wybór bluzki o dekolcie w kształcie serca, który podkreśli wydatny biust i skupi na niego uwagę. W przypadku dołu polecamy wybór krótkich szortów lub głębszych fig, które powinny być bardziej komfortowe w noszeniu i pływaniu.

Osoby w ciąży: Kobiety w ciąży mogą zasugerować się opcją wyżej jak dla osób plus size. Dla tych pań co mają niewielki jeszcze brzuch lub nie wstydzą się pokazać więcej brzucha to świetnym wyborem będzie skorzystanie z stopu na grubszych ramiączkach odsłaniający brzuch. Niezwykle dobrym wyborem może być luźniejsza bluzka w stylu baby doll, która jest zwiewna i rozszerza się ku dołowi, a przez to łatwiej jest nałożyć i zdjąć taki kostium kąpielowy.

Monokini

dziewczyna plus size w tankiniMonokini to rodzaj stroju kąpielowego, który jest pośrednią wersją stroju jednoczęściowego i dwuczęściowego. Ma on wycięte boki, lecz połączone ze sobą części bikini i materiałem zakrywającym przez to brzuch, a szczególnie pępek. Jest to model stroju szczególnie znany celebrytkom krajowym, jak i zagranicznym. Świetny strój dla osób szczupłych i wysportowanych, podkreśla on figurę klepsydry. Niezwykle seksowny model, dla niektórych świetna alternatywa dla popularnego co sezon bikini.

W tym sezonie bardzo popularnym trendem wśród strojów są wszelkie falbany i falbanki, szczególnie uszyte przy dekolcie. Bardzo ciekawymi modelami będą na pewno wszelkie kostiumy, które mają w sobie siateczkę, nacięcia, wycięcia oraz sznurowane. Ultra kobiece kostiumy to te, które są o wzorze kwiatowym. Jeśli jesteś dziewczyną o figurze petite to warto wybrać kostium z marszczeniami.