dziewczyna przy ścianie w jeansowej kurtce i w jeansowych spodniach pijąca kawę

Jeansy z zamkiem z tyłu – Czy warto je kupić?

Jeansy z zamkiem z tyłu to kolejny, modny fason na sezon letni, który dopiero co wszedł na rynek polski i jest coraz bardziej poszukiwany. Obok jeansów z kokardkami, jeansów z lampasami i jeansów perełkami stanowi kolejne must buy do damskiej szafy. Czy warto je też kupić? My jesteśmy na tak!

Jeansy z zamkiem z tyłu, czyli innymi słowy, to dżinsowe spodnie, które mają rozpięcie dosłownie między pośladkami. Te nietypowe dżinsy robią furrorę, chociaż wiele osób dziwi się dlaczego tak bardzo są one popularne. Słyszeliśmy już nie raz wśród znajomych osąd – “W końcu to tylko zmienione miejsce na rozpięcie spodni, więc o co chodzi?”. Tak, to prawda, ale warto jednak zastanowić się dlaczego warto je kupić.

Jeansy z zamkiem z tyłu są po prostu praktyczne

dziewczyna stojąca bokiem w bluzce w czerwono-białe paski, futerkiem na ramionach i jeansowymi spodniamiI moglibyśmy tutaj zakończyć naszą polemikę na tym konkretnym zdaniu bez zbędnego tłumaczenia. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu spodnie dżinsowe mają dwa główne powody dlaczego są praktyczne.

Pierwszy warunek przemawiający za kupnem takiej pary dżinsów to fakt, że bardzo szybko można je założyć, a także je ściągnąć w miarę potrzeby. Jest to dobry fason dla tych kobiet, które śpieszą się na umówione spotkanie lub do pracy albo szkoły i nie chcą mieć zbędnej potrzeby z ich zakładaniem. Szczególnie dobre są w przypadku osób, które chcą szybko się przebrać w kolejny strój.

Drugi znaczący powód to to, że tego typu spodnie zwykle są z wysokim stanem. Ze względu na umiejscowienie zamku pośrodku dolnej części tułowia optycznie powiększają pośladki. W przypadku dziewczyn, które mają krągłe biodra i wcięcie w talii, jest to świetny fason by podkreślić właśnie swoje atuty. By najlepiej zaakcentować tego typu walory warto pokusić się o bluzkę typu cropp top lub bluzkę w modnym fasonie. Mamy na myśli tutaj bluzki z odkrytymi ramionami typu hiszpanki, a także gładkie, dopasowane topy bezrękaw.

Trzeci powód, zarazem najmniej znaczący, to sam fakt tego, że podążasz z ostatnim krzykiem damskiej mody.

Zaraz, kolejne spodnie do szafy? Po co?

tułów dziewczyny w jasnych spodniach jeansowych na tle kamienistej plażyJest parę powodów dlaczego takie spodnie dżinsowe nie są najlepszym pomysłem by mieć je w szafie.

Pierwszy z nich to to, że jeśli trochę uda się Tobie przytyć, to zamek może się rozejść i ewentualnie szybko się zniszczyć. W przypadku nabycia większej ilości kilogramów nie ma mowy o możliwości wciśnięcia się w tego typu spodnie.

Drugi ważny argument to to, że jeżeli posiadasz tego typu spodnie w wersji rurek to wtedy nakładanie ich może być jednak uciążliwe…a przynajmniej na początku póki ich nie rozchodzisz.

Trzeci najmniej ciekawy powód, który skutecznie może “odstraszyć” od noszenia ich i kupienia to sam fakt, że te spodnie może ktoś Tobie rozpiąć. Szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się osoba co lubi w nieciekawy sposób dowcipkować może nieco rozsunąć Tobie zamek ukazując przy tym Twoją bieliznę.

Czwarty powód – jeśli jesteś osobą co podąża zasadą capsule wardrobe to te spodnie mogą być Tobie po prostu zbędne.