Domowe sposoby na piękne rzęsy — czy to rzeczywiście działa?

Każda z nas marzy o piękny spojrzeniu, a możemy je osiągnąć dzięki grubym, długim i podkręconym rzęsom. Dlatego dzisiaj przedstawiamy domowe sposoby na piękne rzęsy, które warto wypróbować!

Wiele kobiet jest przekonania, że piękne rzęsy, niczym u gwiazd z czerwonego dywanu, są możliwie jedynie dzięki przyklejeniu kępek. Ewentualnie paska rzęs albo po prostu przedłużania metodą 1:1 lub jakąkolwiek inną. Czasami dużo potrafi zdziałać również dobra masakra, jednak z jej pomocą nie osiągniemy aż tak spektakularnego wyglądu. My przychodzimy jednak z pomysłami na domowe sposoby na piękne rzęsy! Jesteście ciekawe, co możemy zdziałać z ich pomocą?

Sprawdzone domowe sposoby na piękne rzęsy

część twarzy z kobiecym okiem
Nakładanie oleju rycynowego jest jednym z najlepszych sposobów na zadbanie rzęs.

Pierwszą metodą, która z pewnością przychodzi do głowy większości z nas jest olejek rycynowy. Ma on zbawienne działanie nie tylko na nasze rzęsy, ale także na brwi, włosy i paznokcie. Dlatego, jeżeli jeszcze nie mamy buteleczki tego specyfiku w swoim domu, to z prędkością światła powinnyśmy nadrobić te zaległości. Taki olejek na rzęsy aplikujemy każdego wieczoru, najlepiej za pomocą starej szczoteczki od maskary.

Bardzo ważne jest to, abyśmy odpowiednio dbały o higienę szczoteczki, którą nakładamy specyfik. Wszystko, co znajduje się w pobliżu naszych oczu powinno być tak czyste, jak to tylko możliwe. W innym przypadku możemy doprowadzić do podrażnienia, a nawet zapalenia spojówki.

Odżywki do rzęs — czy warto?

Dużą zasługę w osiągnięciu efektu pięknych i długich rzęs często przypisuje się odżywkom. Warto się jednak zastanowić, czy rzeczywiście są one tak cudowne, jakimi przedstawiają je producenci. I trzeba szczerze stwierdzić, że stosowanie odżywek często ma szereg negatywnych konsekwencji. Jak na przykład regularnie pojawiający się jęczmień na powiece.

Regularne stosowanie odżywek do rzęs może się naprawdę negatywnie odbić na stanie naszych oczu. Wszystko z tego powodu, że często bazują one na składniku, który jest używany w leczeniu jaskry. Jeżeli więc dostanie się on do naszych oczu, wówczas konsekwencje mogą być opłakane. Dlatego, jeżeli już używamy odżywki, to musimy bardzo uważać, żeby nie dostała się nam do oczu. Z tego względu lepiej postawić na domowe sposoby na piękne rzęsy!