ultrafiolet bluza

Ultrafiolet – z jakim kolorem ubrań nosić najmodniejszy kolor roku?

Ultrafiolet, czyli najmodniejszy kolor roku 2018 według Pantone, nieczęsto pojawia się w sklepach, mimo swojej wielkiej popularności. Aczkolwiek można zawsze zastąpić go podobnym odcieniem fioletu w ubraniu lub wykonaniem makijażu w tym kolorze. Dziś wpis jakie kolory pasują najbardziej pod ultrafiolet.

Ultrafiolet jest odcieniem, które wpisuje się pod kolor fioletowy. Fioletowy kolor w historii był uznawany za kolor królewski, reprezentuje on władzę i wysoki status społeczny. Do dziś żadne państwo nie ma w swojej fladze koloru fioletowego ze względu na to

Klasyka wydania – kolory podstawowe

kobieta w sukienceNajbardziej eleganckim zestawieniem kolorystycznym jest wybór kolorów podstawowych do kreacji w połączeniu z kolorem ultrafioletu. Kolor czarny, szary i biały idealnie będzie pasować do tego odcienia, a przez to nada większej powagi i szykowności dla osoby noszącej kreację w tej kolorystyce.

Łączenie z kolorami dopełniającymi

Jest to połączenie ultrafioletu z różem i z niebieskim. Ponieważ ultrafiolet jest odcieniem ciemnym to najbardziej stonowanymi odcieniami koloru ciemno niebieskiego i różu są zdecydowanie granat i ciemny róż. Proponujemy wybranie jednego z ww. kolorów (różu lub niebieskiego) z połączeniem z kolorem fioletowym, np. zestawiając fioletową spódnicę o prostym kroju z niebieską koszulą. Połączenie z ultramaryną czy też modnym marynistycznym granatem będzie tutaj strzałem w dziesiątkę.

Jeśli jednak chcesz nieco odważniejszego połączenia wówczas wybierz kolory dopełniające o jaśniejszym odcieniu – błękitny, niebieski o kolorze nieboskłonu, malinowym czy też z pudrowym różem.

Najbardziej szalone zestawienia z ultrafioletem

kobieta przy ścianiePoniżej wymienione kolory bardzo dobrze będą prezentować się jako dodatki do kreacji – torebki, biżuterię i akcesoria. Najłatwiej w tym przypadku jest dobrać kolor, który znajduje się po przeciwnej stronie koła kolorystycznego, czyli kolorze komplementarnym – żółtym (w tym sezonie szczególnie modnym odcieniem żółtego jest cytrynowy).
Równie dobrym kolorem jest jaskrawo zielony, który może dawać złudzenie, że będzie “gryźć się” z kolorem fioletowym. W tym sezonie modnym odcieniem zielonego jest zdecydowanie limetkowy. Jednakże jest to jedne z najbardziej nietypowych kombinacji kolorystycznych jakie przedstawiły na swoim wybiegu Area i Gucci. Bardzo dobrze tego typu zestawienie prezentuje się w przypadku użycia śliskich tkanin takich jak lśniący jedwab czy satyna.

Bardzo dobrym kolorem, który tworzy bardzo intensywną kombinację kolorystyczną jest połączenie fioletu z czerwienią (w tym roku rządzi ostra, jaskrawa czerwień w ubiorze). Jest to połączenie bardzo odważne i rzucające się w oczy, dlatego proponujemy tego typu zestawienia tylko dla najbardziej śmiałych i najbardziej podążających za modą osób.