niepraktyczne trendy modowe

Niepraktyczny trend modowy w sezonie wiosna lato 2018 – część 1

Niepraktyczny trend modowy znajduje się w każdym sezonie. Dzisiejszy post jest dla tych kobiet, które cenią przede wszystkim praktycyzm w ubraniach damskich. Osoby mające problemy zdrowotne, kobiety w ciąży, matki (szczególnie małych dzieci) oraz osoby starsze mogą odczuwać nw. problemy w wyniku noszenia tych ubrań nieco bardziej niż reszta kobiet dbających o to by zakładać ubrania będące ostatnim krzykiem mody.

Niepraktyczny trend modowy – wiosna lato 2018
transparentne buty na obcasie
Transparentne ubrania i dodatki

Transparentne ubrania oraz akcesoria, które były spopularyzowane przez projektantów domów mody, nie należą do praktycznych trendów. Najlepszym przykładem są szpilki oraz buty na obcasie wykonane z plastikowego materiału. Buty z plastikowymi wstawkami, są na dłuższą metę niewygodne – tworzywo, z którego wykonano but, bywa czasem zbyt “twardy” na stopę i powoduje pęcherze oraz odparzenia na stopach. Tego typu buty, nie przepuszczają powietrza i często są dobre jedynie na chłodny wieczór i na krótkie wyjścia.

Poza obuwiem znajdują się często transparentne torebki w różnych kolorach. Nie ważne jak dużą torebkę w ciemnym nawet kolorze możemy wybrać – i tak widać w nich pod światłem co w nią włożono. Trzeba zawsze pamiętać by nie chować w niej rzeczy w których naruszać może naszą sferę intymną (np. kosmetyków i przedmiotów dbające o intymne miejsca ciała). Dodatkowo należy dbać by nie widać było bezpośrednio dokumentów tożsamości oraz portfela. Tego typu torebki idealnym trendem..ale dla złodzieja.

Natomiast wszelkie ubrania damskie, które są wykonane z plastiku nie tyle, że są nieodpowiednie dla większości możliwych stanów pogodowych, ale także widać w nich całe ciało. Oznacza to, że ujawniają potencjalnie każdy mankament ciała (cellulit, niedoskonałości skóry, blizny etc.), ale także nie ocieplą ludzkiego ciała. A przecież priorytetem każdego ubrania powinna być jego głównie utrzymanie poczucia ciepła dla osoby noszącej oraz ochronę ciała przed jego uszkodzeniem. Dodatkowo plastik jest bardzo niewygodny w noszeniu – może on też drapać i powodować uczucie swądu.

Owszem, nie przeczymy, że tego typu produkty wyglądają niesamowicie, lecz nie należą do najpraktyczniejszych trendów w aktualnym sezonie.

Torebki nerki

niepraktyczny trend modowy torebka nerka

Kolejny niepraktyczny trend modowy. Powracające do łask z lat 90. torebki nerki. Są one owszem bardzo praktyczne, ale jedynie, jeśli wyjeżdża się z nimi na krótką wycieczkę za miasto lub na niedługi wypad do centrum miasta. Można w nie schować jedynie drobne przedmioty. Zwykle nie nosi się z nimi większej torby – były one stworzone by miały zastępować torebkę miejską lub tzw. shopper bag. Są one zastępczą i mniej elegancką wersją małych torebek jak listonoszek lub kopertówek. Nie wyglądają one najefektowniej, nawet jeśli zostały one stworzone przez domy mody jak Gucci, Balenciaga, Louis Vuitton.

Z nimi także nie najprościej jest stworzyć stylizację, która nie byłaby wykonana w stylu sportowym, casual lub miejskim. Dodatkowo często są one wykonane z bardzo jaskrawych, wręcz neonowych kolorów.