gringham style

Gringham style, czyli bawełniana krata w modzie damskiej do potęgi n-tej

Swoją szafę możesz określić, że jest w kratkę? To świetnie! Akurat gringham style to nic innego jak po prostu moda w kraciane wzory na ubraniach damskich! Ultra hit w sezonie letnim zyskał ponownie uznanie do nakładania tego wzoru w gorące dni. Sprawdź jak to zrobić w szykowny sposób!

Gringham style, czyli zdwojona lub potrójna moda w kratkę obowiązuje w tym roku jako trend na lato 2018. Nie tylko nosi się go na spódnicach midi, sukienkach i bluzkach, ale w tej stylizacji dodaje się go także poprzez wybór obuwia damskiego w takim wzornictwie oraz akcesoriach (np. apaszkach lub torebkach). Czy warto? Pewnie, że tak! Krata jest jednym z najlepszych wzorów by zatuszować nadmiar zbędnych kilogramów, podkreślić swoją osobę kontrastami (szczególnie jeśli posiada się cerę o typie urody zimy). Krata, przy dobraniu odpowiedniej kolorystyki, może podkreślić kobiecość, a także elegancję o ile zrobi się to mądrze.

Jeśli poszukujesz obecnie kraciastych wzorów na bluzkach do swojej szafy to koniecznie zajrzyj do sklepu ZOiO pod adres https://zoio.pl/odziez-damska/bluzki/bluzki-na-lato/.

Gringham style
dziewczyna w kracianej koszuli
Krata na kracie, czy to nie przesada?

Pierwszą najważniejszą zasadą jest to, że nie należy się bać dodawania wzoru na wzorze. Tym bardziej, że tego typu trend na sezon wiosna-lato 2018 został podkreślony przez dom mody jak np. Sonia Rykiel, gdzie modelki ubrano m.in. w jaskrawy odcień koloru kraty w połączeniu z bielą (w tym wypadku chociażby w pomarańcz).

Jeżeli zastosujesz ten sam wzór o podobnej wielkości i kolorze w całej stylizacji, wówczas wizerunek będzie istnym strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj by stonować krzykliwość wzornictwa przy zastosowaniu prostych i klasycznych krojów. Oznacza to, że wystrzegać się powinno wszelkich dodatków w postaci karbowanych materiałów, falban, falb, plis oraz wszelkich akcesoriów na ubraniach jak nity, dżety, cekiny i eyelety.

Odpowiedni kolor

Dobierz najlepiej kontrastujący się kolor. Tradycyjna czerń i biel, według Coco Chanel – duet absolutny, wygląda zawsze świetnie na większość okazji, nawet do pracy. Równie wspaniałym zestawieniem jest użycie białego z kolorem czerwonym, który świetnie nadaje się na stylizacje casualowe. Imituje także tradycyjny wzór koca piknikowego, dlatego też dobranie takiego wizerunku do tej okazji może być co prawda odważne, ale także ultra trendem.

Nietypowymi wzorami mogą okazać się też połączenia dwóch różnych kolorów, w których nie występuje kolor bazowy jak czerń lub biel (np. może to być połączenie granat-żółty, czerwień-zieleń). Trzeba tutaj jednak uważać szczególnie z przesadą stąd nie proponujemy w tym wypadku dobrania każdego z akcesoriów w takiej schematyce, lecz w pozostaniu przy jednym kolorze występującym we wzorze (np. dobraniu torebki i szpilek w kolorze zielonym, gdy wzór jest zielono-czerwony).

Kraty w nietypowych zestawieniach kolorystycznych znajdziesz także w sklepie ZOiO.